Frans en Slavisch met veel variatie zou het thema kunnen zijn van dit programma. Nederlands bekendste celliste Quirine Viersen laat haar instrument zingen in het Franse deel van het programma. Als uit een blok gegoten, klinkt het romantische Eerste celloconcert van Saint-Saëns, gevolgd door een weemoedige, maar zeer virtuoos dansende Elegie van zijn landgenoot Fauré. Van een heel ander kaliber is de symfonische muziek die het Nederlands Philharmonisch Orkest in dit programma speelt. Daarin kan dirigent Dima Slobodeniouk, die vier jaar geleden bij het orkest een succesvol debuut maakte en sindsdien regelmatig te gast is, zich uitleven in de dans. Liszt schreef vier onheilspellende Mephistowalsen, waarvan de eerste de titel Tanz in der Dorfschenke meekreeg. En wie luistert naar de grootse Zevende symfonie van Dvořák, waant zich bij tijd en wijle in een Boheemse herberg.
vr 7 mrt 2014, Philharmonie, Haarlem, Grote Zaal
za 8 mrt 2014, Het Concertgebouw, Amsterdam, Grote Zaal
ma 10 mrt 2014, Het Concertgebouw, Amsterdam, Grote Zaal
Extra: Zaterdag NedPhO Anders, borrel met livemuziek direct na afloop van het concert.
Donderdag 6 maart 12.00 uur Openbare repetitie, NedPhO-Koepel.
Liszt - Mephistowals nr. 1
Saint-Saëns - Celloconcert nr. 1
Fauré - Elegie voor cello en orkest
Dvořák - Symfonie nr. 7
Concertgebouw, Amsterdam
Losse kaarten kunt u bestellen vanaf medio juni via deze website. Ook precieze prijzen zullen omstreeks deze periode bekend gemaakt worden.
bestel kaarten
Heeft u genoten van een concert, wilt u graag een ervaring delen of een andere reactie plaatsen? Ons gastenboek is uw podium.
Laat een bericht achter